lek.med. Maria Gwinner

lek.med. Maria Gwinner

Lekarz chorób wewnętrznych, Specjalista Medycyny Pracy

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Swoją karierę zawodową rozpoczęła pracując w poradni zakładowej FIAT AUTO POLAND w Bielsku-Białej od 1983-1999 roku. W tym samym czasie przez okres 3 lat była kierownikiem poradni zakładowej w Zakładach Kuźniczych w Skoczowie. W ciągu swojej 30-letniej praktyki zawodowej, zdobywała doświadczenie pracując w licznych zakładach pracy jako lekarz profilaktyk z zakresu medycyny pracy (m.in. Komes Bielsko-Biała, Befared Bielsko-Biała, Lavo Bielsko-Biała, Remot Bielsko-Biała).

Od 1996 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską w Bielsku-Białej przy ulicy Barlickiego 15. Od 2003 roku pracuje jako lekarz zakładowy w poradni Grupy Żywiec, gdzie obecnie zajmuje stanowisko kierownika poradni. Przez okres 10 lat do chwili obecnej obejmuje opieką profilaktyczną i internistyczną zakład Pracy Chronionej Czasza sp. Zoo, gdzie pełni funkcję lekarza zakładowego.
I stopień specjalizacji z chorób wewnętrznych uzyskała w roku 1988 w Szpitalu numer 2 w Bielsku-Białej pod kierownictwem dr.n.med Stanisława Swadźby na Oddziale Chorób Wewnętrznych. W 2001 roku uzyskała II stopień specjalizacji z zakresu medycyny pracy w Instytucie Medycyny Pracy w Sosnowcu. Ukończyła kursy upoważniające ją do przeprowadzenia : badania kandydatów na kierowców, kandydatów do posiadania broni palnej ( myśliwskiej i sportowej) oraz badania narażenia pracowników na promieniowanie jonizujące.